Телефонный запрос: +(032) 359-23-12 +38(097)123-23-12

Як визначити махінації на електронних торгах

Проведення електронних торгів все ще вважається однією з найбільш прозорих процедур, коли мова йде про купівлю або ж продаж. Досить частою помилкою звичайних учасників торгів є думка про те, що всі лоти максимально прозорі. Не дивлячись на те, що всі торги находяться під наглядом ProZorro, не варто недооцінювати не зовсім чесні компанії й організації.

Хто б що не говорив, але певний рівень корупції та махінацій тут є. Звичайно, він значно нижчий, аніж це було декілька років тому, коли формат тендерів й торгів не був переведений в електронний формат.

Саме тому, новачкам і рекомендують починати з вибору акредитованого майданчика. Це один з кроків, який вже знижує ризик того, що надалі ви потрапите на певні махінації та не зовсім прозорі схеми.

Сайт tender.uub.com.ua – це один з тих самих сервісів, який все ще знаходиться на перших ролях, є максимально зручним та приємним у користуванні.

Признаки можливих махінацій з електронними торгами

Насправді, моментів, які б вказувати на те, що обраний вами лот пов’язаний з махінаціями не так багато. Саме тому, варто брати до уваги ті моменти, які ви знаєте і намагатися використовувати їх на максимум:

  • Короткий термін – є певна істина, яка говорить про те, що на виконання певного замовлення потрібен якийсь мінімальний відрізок часу. Якщо в умовах замовника вказаний термін є нереальним – це явний признак того, що оголошення було створено під одного конкретного учасника, з яким вже є відповідні домовленості;
  • Закриті закупівлі – мова йде про допущення певних помилок в описі до самого лоту. Тобто, організатор торгів в назві одного лоту може вказати декілька сфер, що не дозволить звичайному учасникові навіть знайти такий лот;
  • Вузькопрофільні критерії – говорячи простіше, організатор торгів вказує максимально детальні умови до учасників, майже описуючи ідеального кандидата. Зазвичай, під такі критерії підходить лише одна компанія, з нею ж у організатора і є попередні домовленості. 

Важливо зазначити, що система ПроЗорро хоч і не може прослідкувати всі ці моменти на 100%, але самі учасники мають подавати на такі оголошення відповідні скарги. Як результат, адміністрація може звернути особливу увагу на проведення таких торгів.

Саме тому, учасникам і рекомендується не поспішати й робити все поступово, щоб не допустити ніяких помилок.